• Home
  • Legalne promocje bukmacherskie

Kategoria : Legalne promocje bukmacherskie

Które legalne promocje bukmacherskie są najlepsze?

W 2017 roku w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej. Spowodowała ona między innymi rozwój firm bukmacherskich działających w Polsce. Efekt? Coraz lepsze oferty na zdarzenia, ale także coraz to nowsze i atrakcyjniejsze legalne promocje bukmacherskie. Zobaczmy, co poszczególni bukmacherzy mają przygotowane dla swoich użytkowników.

Dlaczego legalne promocje bukmacherskie?

Na początek zajmijmy się terminem legalne promocje bukmacherskie. Dlaczego akurat takie? W kraju mogą działać tylko zakłady sportowe, które posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Przez lata, od początku wieku, nie było oczywiście żadnego problemu z szarą strefą, ponieważ wszyscy gracze obstawiali w punktach stacjonarnych. Jednak rozpowszechnienie się Internetu i rozwój branży przyniosło obstawianie onlinie przez strony i już nie trzeba było udawać się do zakładów sportowych po wydruk kuponu. Jednak jak wiadomo, tę strefę jest o wiele trudniej kontrolować i zagraniczni, nielegalni bukmacherzy zaczęli przejmować rynek. Jednak nowelizacja ustawy hazardowej zajęła się tym i możemy mówić o legalnych promocjach bukmacherskich.

Obstawianie i korzystanie z różnych bonusów dozwolone jest tylko właśnie w zakładch sportowych, które posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Obecnie pozwolenie na funkcjonowanie w Polsce w sieci ma dziewięć firm, z czego na ten moment osiem podmiotów posiada stronę Internetową oferującą obstawianie. Są to Totolotek, STS, Fortuna, Milenium, forBET, LV BET, E-TOTO oraz TOTALbet. Spółka Cherry posiada już stosowną licencję, jednak na dzień dzisiejszy ten podmiot nie posiada jeszcze strony, na której świadczyłby usługi związane z zakładami sportowymi. Dlatego używamy terminu legalne promocje bukmacherskie, ponieważ korzystanie z tych nielegalnych jest niedozwolone. Za granie w zagranicznych podmiotach grozi kara ustalona w ustawie – grzywna do 120 stawek dziennych, pozbawienia wolności do trzech lat. W skrajnych sytuacjach gracz może nawet podlegać obu karom łącznie. Jednak nie ma się co martwić, że przez przypadek chcąc legalne promocje bukmacherskie trafi na stronę firmy bez licencji. Za blokowanie takich witryn odpowiedzialni są dostawcy Internetu. Istnieje Rejestr Domen Zakazanych, gdzie można znaleźć wszystkie adresy z nielegalnym hazardem, które powinny być blokowane. W związku z tym nie trzeba się przejmować, że właśnie przez przypadek trafi się na zagraniczne strony oferujące zakłady sportowe.

Legalne promocje bukmacherskie i rejestr domen zakazanych

Czym różnią się legalne promocje bukmacherskie od tych zagranicznych? Zajmijmy się na początku faktem, jakie warunki musi spełniać firma, która chce funkcjonować w Polsce. Przede wszystkim musi posiadać siedzibę w kraju a po otrzymaniu licencji z Ministerstwa Finansów przestrzegać prawa. W tym między innymi odprowadzać obowiązkowy podatek od stawki w wysokości 12%. Jednak tutaj warto zaznaczyć, że coraz częściej najpopularniejszymi legalnymi promocjami bukmacherskimi wśród działających operatorów w kraju jest właśnie oferta na granie bez obciążenia na rzecz państwa na określonych warunkach. Przy tego typu profitach to bukmacher bierze na siebie różnicę wynikającą z  podatku. Zagraniczni bukmacherzy również posiadają promocje bukmacherskie, ale ze względu na prawo, gracze na terenie Polski nie mogą tam obstawiać.

Legalne promocje bukmacherskie w LV BET

Śmiało można uznać, że najciekawsze legalne promocje bukmacherskie ma właśnie LV BET. Dlaczego? Ten bukmacher przy okazji każdego większego wydarzenia sportowego przygotowuje coś dla swoich graczy. Zarówno przy okazji dużych imprez piłkarskich jak EURO, mundial, ale także chociażby na poszczególne spotkania Ligi Mistrzów czy chociażby inauguracje Premier League. Można znaleźć także legalne promocje bukmacherskie przy takich zdarzeniach jak Tour de France czy Wielkie Szlemy jak Wimbledon. Często dotyczy to swego rodzaju zabawy, w której gracze rywalizują między sobą obstawiając według narzuconych warunków przez LV BET właśnie na dane wydarzenie. Jednak można też znaleźć legalne promocje bukmacherskie przy konkretnych zdarzeniach z innymi profitami. Wystarczy przytoczyć pierwszą kolejkę Ekstraklasy, gdzie przy obstawianiu tych spotkań bukmacher proponował połowę podatku.

Legalne promocje bukmacherskie w LV BET

Jednak LV BET ma też kilka stałych legalnych promocji bukmacherskich, które warto przytoczyć. W ofercie znajdziemy chociażby tak zwany bezpieczny kupon 5+. O co w tym chodzi? Za obstawienie kuponu z liczbą zdarzeń na poziomie co najmniej pięć i przy tylko jednym nietrafionym typie, graczowi przysługuje zwrot. Oczywiście jest ustalona maksymalna kwota przy tej legalnej promocji bukmacherskiej. Jak najbardziej to ukłon w stronę graczy, którzy lubią grać tak zwane tasiemki. Jednak dla takich użytkowników LV BET przygotował jeszcze jedną legalną promocję bukmacherską. Tym razem na innych warunkach kuponu, bo z wymogiem minimalnego kursu akumulacyjnego na poziomie 3 oraz nie mniejszej stawki określonej w regulaminie. Mowa tutaj o zwanym przez bukmachera Multikozaku, czyli legalnej promocji bukmacherskiej w której za konkretną ilość zdarzeń na zakładzie gracz może liczyć na podwyższenie wygranej – przy co najmniej ośmiu pozycjach jest to aż plus 25%!

Multikozak - legalna promocja bukmacherska

Warto jeszcze wspomnieć, że fani sponsorowanych drużyn przez LV BET są nagradzani. Każdy kibic posiadający karnet na spotkania Wisły Kraków, Widzewa Łódź, Piasta Gliwice, Wisły Płock albo Arki Gdynia może liczyć na dodatkowy bonus. Poza tym inne legalne promocje bukmacherskie, które znajdzie się w ofercie to tak zwany Gruby kupon oraz dobrze znane u wielu bukmacherów zbieranie punktów.

Legalne promocje bukmacherskie w Totolotku

Prędzej była mowa o najatrakcyjniejszych formach legalnych promocji bukmacherskich przy odciążaniu gracza z podatku od stawki. Totolotek jest bukmacherem, który ma dla swoich graczy możliwość typowania bez takiego obciążenia. Oczywiście wszystko jest na określonych warunkach. Sama promocja nazywa się Gram Grubo Piątek, co jak sama nazwa wskazuje dotyczy piątego dnia tygodnia. Jednak czasami przy okazji niektórych dni, Totolotek decyduje się na uruchomienie gry bez podatku jak chociażby przy inauguracji piłkarskiej Ekstraklasy. Jakie warunki trzeba spełnić przy tej legalnej promocji bukmacherskiej u najstarszego bukmachera w kraju? Obstawianie z podwyższeniem wygranej o 12% dotyczy tylko kuponów typu prostego albo live. Bukmacher stawia także warunek minimalnej stawki. Jaki kupon musi postawić gracz, aby uczestniczyć w Gram grubo? Co najmniej trzy zdarzenia na kuponie, kurs co najmniej 2,50, przy czym jedna pozycja nie może mieć mniejszego mnożnika niż 1,30. W przypadku tej legalnej promocji bukmacherskiej na piątki, granie bez podatku dotyczy wszystkich dyscyplin. Jednak czasami Totolotek wyznacza konkretne rozgrywki jak wspomniana kolejka na Ekstraklasę. W takich wypadkach tradycyjne Gram grubo piątek nie jest aktywne. Poniżej przykładowy kupon, który wlicza się we wspomnianą promocję.

Oczywiście to nie jedyna legalna promocja bukmacherska w ofercie Totolotka dla swoich stałych graczy. Poza tym jeszcze warto wspomnieć chociażby o poleceniu przyjaciela. W praktyce oznacza to przyprowadzenie gracza z polecenia za co zostanie się odpowiednio wynagrodzonym. Dodatkowo tak jak niemal u każdego operatora mogącego funkcjonować w kraju istnieje oferta dotycząca zbierania punktów za zakłady, co można potem wykorzystać na bonusy albo produkty rzeczowe. W Totolotku ta legalna promocja bukmacherska nazywa się Bet Club.

Legalne promocje bukmacherskie w Fortunie

Fortuna nie ma stałych legalnych promocji bukmacherskich niczym prędzej dwaj wspomniani bukmacherzy. Jednak często gracze po zalogowaniu się do swojego konta otrzymują od bukmachera ofertę z konkretnymi profitami. Jedną z głównych promocji zakładów sportowych pochodzących z Czech są punkty, czyli tak jak ma to miejsce w przypadku Totolotka czy LV BET. Gracz zbiera oczka za wysyłanie zakładów. Często nawet nie zwracając na to uwagi, jednak po pewnym momencie może się okazać, że ilość zebranych punktów pozwala mu na chociażby wysłanie kuponu za daną sumę. Konkretna ilość oczek odzwierciedla gotówkę. Przykładowo 1400 punktów to możliwość zagrania kuponu za 10 PLN. Jednak ta legalna promocja bukmacherska pozwala także na wymianę zebranych oczek na bonusy w tak zwanym e-shopie jak chociażby zakład bez ryzyka albo dodatkowe środki od depozytu.

Jak widać, legalne promocje bukmacherskie mogą być atrakcyjne. Jednak należy także mieć na uwadze, żeby grać odpowiedzialnie. Obstawianie nie może być sposobem na zarobek albo odreagowanie emocji. Hazard może doprowadzić do uzależnienia  i w efekcie do większych problemów z pracą czy rodziną. Ważne, aby nigdy nie grać w zakładach bukmacherskich za pieniądze przeznaczone na życie codzienne.