• Home
 • Promocje bukmacherskie

Kategoria : Promocje bukmacherskie

 

Czym są promocje bukmacherskie?

Jak sama nazwa wskazuje promocja kojarzy się z czymś na czym można zyskać. W ten sposób bukmacherzy starają się prowadzić swoje działania marketingowe, które mają na celu przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów i pokonanie konkurencji. Promocje bukmacherskie są dodatkiem, na którym można skorzystać, więc gracze chętnie spoglądają w ich stronę.

Zasady promocji bukmacherskich zależą od regulaminu i samej oferty operatora, jednak zwykło się mówić, że „promocja” może być długotrwała, natomiast bonus jest zazwyczaj jednorazowy.

Promocje bukmacherskie – tylko u legalnych operatorów

1 kwietnia 2017 roku to data przełomowa dla polskiej branży bukmacherskiej. Właśnie wtedy wprowadzono ustawę hazardową, która dokonała przewrotu aktualnej sytuacji na rynku. Od tego czasu zakłady mogą być udzielane tylko za pozwoleniem Ministerstwa Finansów, po otrzymaniu wymaganej licencji. Pełna lista legalnych bukmacherów online prezentuje się następująco:

 • Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie
 • Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne
 • Totolotek SA
 • Etoto Zakłady Bukmacherskie
 • forBET Zakłady Bukmacherskie
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie
 • Totalbet Zakłady Bukmacherskie
 • Cherry Online Polska
 • BEM Operations Limited
 • BetFan
 • Ewinner
 • Typiko
 • Traf-Zakłady Wzajemne

Korzystanie z usług legalnych bukmacherów jest zgodne z prawem, a co za tym idzie, gracze nie są narażeni na otrzymanie kar finansowych. Odwrotnie prezentuje się sytuacja w przypadku grania u nielegalnych operatorów, ponieważ wtedy typerzy muszą się liczyć z karami związanymi z łamaniem aktualnie istniejących przepisów prawa.

Tak duże grono legalnych operatorów gwarantuje sporą konkurencję na rynku, która odbija się na propozycjach dla graczy. W dzisiejszym tekście przyjrzymy się promocją bukmacherskim, które występując na polskim rynku zakładów wzajemnych.

Najpopularniejsze promocje bukmacherskie

Na początek warto przeanalizować poszczególne możliwości, z których mogą korzystać gracze zakładów bukmacherskich.

 • Bonus od depozytu
 • Darmowy zakład
 • Zakład bez ryzyka
 • Podwyższenie wygranej
 • Pakiety lojalnościowe
 • Zaproś przyjaciela

Jest to sześć najpopularniejszych promocji bukmacherskich, które można spotkać na polskim rynku zakładów wzajemnych. Teraz pokrótce omówimy każdy z tych bonusów.

Bonus od depozytu – promocja, która zapewnia graczom dostęp do największej kwoty bonusowej. Obecnie można uzyskać nawet do 1500 PLN na start przy odpowiednim wykorzystaniu oferty legalnych bukmacherów. Bonusy od depozytu cieszą się sporą popularnością, ponieważ stanowią odpowiednią możliwość do zapoznania się z ofertą operatora. Te promocje mają określone wymagania, które zazwyczaj różnią się w zależności od regulaminu, który stworzył konkretny bukmacher, jednak jesteśmy w stanie podać części składowe. Wszyscy z legalnych operatorów, którzy oferują możliwość promocji od depozytu wymagają wkładu własnego od gracza, co zresztą sugeruje już sama nazwa. Do tego, żeby wypłacić środki konieczne będzie dokonanie obrotu, najczęściej po określonym przez bukmachera kursie minimalnym.

Darmowy zakład – bardzo często jest elementem oferty powitalnej, z której mogą skorzystać gracze i łączy się z bonusem od depozytu. W ten sposób wita swoich klientów na przykład Totolotek. Freebety są ciekawą propozycją, ponieważ zazwyczaj są dostępne już za samo założenie konta, więc gracze mogą z nich skorzystać przy zawieraniu pierwszego, testowego zakładu. Ile możliwości na rynku, tyle warunków, dlatego też darmowe zakłady różnią się pod względem kwoty, warunków obrotu, a także minimalnych kursów. Co ciekawe za pomocą darowych zakładów niektórzy operatorzy starają się promować swoje aplikacje mobilne, oferują Freebet za pobranie apki.

Zakład bez ryzyka – promocja określana mianem win-win, ponieważ w przypadku cashbacków nie da się stracić. Gracze zawierają zakład, jak sama nazwa wskazuje – bez ryzyka, to znaczy, że w przypadku porażki pieniądze wracają na konto klienta w formie bonusu lub gotówki. Jedyną stratą w tego rodzaju bonusie jest utracenie możliwości kolejnego zakładu bez ryzyka, ponieważ taką opcję gracze mają tylko raz, jeśli dany bukmacher oferuje cashback. Nie jest to szeroko dostępna promocja na polskim rynku zakładów wzajemnych, jednak popularna wśród graczy.

To nie koniec…!

Podwyższenie wygranej – na początku tekstu wspomnieliśmy o wprowadzeniu ustawy hazardowej, która odpowiednio łączy się z promocją, która podwyższa wygraną. Wszystko za sprawą 12% podatku obejmującego wszystkie zakłady zawarte u legalnych bukmacherów. Operatorzy starają się dbać o swoich klientów, dlatego też czasowo wprowadzają możliwość zagrania bez podatku, czyli z podwyższeniem wygranej o 14%.

Pakiety lojalnościowe – ciekawe propozycje dla wszystkich graczy, ponieważ w tego typu promocjach można zbierać punkty w zamian za założenie konta czy też obstawione zakłady. Następnie są one do wymienienia na konkretne nagrody, a także pozwalają brać udział w losowaniu nagrody głównej. Pakiety lojalnościowe trzeba również rozdzielić na możliwości dla VIP’ów, czyli specjalnych klientów. Bukmacherzy dbają o graczy, którzy dokonują najwyższych obrotów oraz mają najdłuższy staż, dzięki czemu można trafić do grona VIP na specjalne zaproszenie bukmachera.

Zaproś przyjaciela – coraz częściej spotykana forma promocja na polskim rynku zakładów bukmacherskich, ponieważ stanowi korzyść dla trzech stron. Gracz zapraszający kolegę lub znajomego może otrzymać bonusowe środki, na przykład w formie darmowego zakładu. Przyjaciel otrzymuje dostęp do oferty promocyjnej operatora, natomiast bukmacher zyskuje kolejnego klienta.

promocje bukmacherskie

Jak zdobyć promocje bukmacherskie?

Poznaliśmy już najciekawsze możliwości, z których można skorzystać na polskim rynku zakładów wzajemnych, a w jaki sposób je zdobyć? Przede wszystkim warunkiem koniecznym będzie pokonanie pierwszej i najważniejszej przeszkody, czyli założenia konta u legalnego bukmachera. Obecnie wybór jest spory, dlatego gracze muszą przeanalizować wszystkie możliwości indywidualnie. Dla jednych ważniejsza będzie szeroka oferta, dla drugich promocje, a dla trzecich wysokie kursy.

Rejestracja u wszystkich legalnych bukmacherów nie jest wymagającym procesem. Zazwyczaj składa się z kilku kroków, które trzeba wykonać. Zaczynając od standardowych opcji jak podanie adresu e-mail, a kończąc na skanach dowodu osobistego. Nie jest to ulubiona czynność, której muszą dokonać gracz, dlatego legalni operatorzy coraz częściej wprowadzają do swojej oferty możliwość założenia konta tymczasowego, gdzie podanie fotografii dowodu osobistego będzie konieczne dopiero przy chęci wypłacenia środków.

Promocje bukmacherskie – walka z podatkiem

Promocje z podwyższeniem wygranej zyskują coraz bardziej na popularności od momentu wprowadzenia ustawy hazardowej. Gracze chcą grać z przelicznikiem 1.00, a nie 0.88, dlatego regularnie poszukują możliwości w ofertach bukmacherów. Jakie promocje z podwyższeniem wygranej znajdziemy na polskim rynku zakładów wzajemnych?

Gram Grubo – jest to jedna z pierwszych promocji, która pojawiła się na rynku i pozwala na podwyższenie wygranej. Gracze znajdą ją w ofercie Totolotka. Obowiązuje we wszystkie piątki, a klienci mogą liczyć na 14% dodatek do wygranej. Bukmacher wymaga między innymi minimalnej stawki zagranego kuponu, a także określa kurs. Gram Grubo cieszy się sporą popularnością, dlatego też posiada dwa odłamy:

 • Gram Grubo Reprezentacja – obowiązuje w dniach rozgrywek reprezentacji.
 • Gram Grubo Europejskie Puchary – obowiązuje we wszystkie dni z Ligą Mistrzów i Ligą Europy.

 promocje bukmacherskie

Happy Hours – Milenium

Kolejna propozycja należy do Milenium, który oferuje możliwość grania „bez podatku” cztery razy w tygodniu, jednak tylko podczas trwania sezonu w LOTTO Ekstraklasie. Warunki tej promocji są proste, ponieważ minimalna stawka zawartego zakładu jest jedną z najniższych na rynku, a graczem mogą skorzystać z Happy Hours o stałych porach, na godzinę przed startem pierwszego meczu dnia w LOTTO Ekstraklasie.

Happy Hours – Fortuna

Taką samą nazwę promocji oferuje swoim klientom Fortuna, jednak mamy tutaj spore różnice w regulaminie. Po pierwsze w ofercie czeskiego operatora można zagrać z podwyższeniem wygranej 0 14% we wszystkie dni z Ligą Mistrzów w godzinach od 17:00 do 18:00. Dodatkowo konieczne jest umieszczenie przynajmniej trzech propozycji na kuponie i spełnienie warunków minimalnej stawki.

Kto rano wstaje, temu forBET daje!

W ostatnim czasie na czoło peletonu w promocjach z podwyższeniem wygranej wjechał forBET. Legalny bukmacher zaproponował swoim graczom coś, czego do tej pory nie miał nikt, czyli możliwość skorzystania z promocji codziennie.  Kto rano wstaje, temu forBET daje odbywa się codziennie w godzinach od 6:00-12:00. Żeby wziąć udział w promocji trzeba dodać specjalne zdarzenie o kursie 1.14 z kategorii „Wygrywaj więcej 14%”. Dodatkowo wymagane są cztery pozycje na kuponie, a przelicznik całkowity musi pokrywać linię minimum 1.50.

Promocje bukmacherskie – bonusy od depozytu, to nie wszystko!

Cashback to prawdopodobnie ulubiona propozycja graczy w zakładach bukmacherskich, jednak nie jest tak często spotykana. Obecnie można na nią trafić w ofercie powitalnej Fortuny. Z kolei PZBuk promuje swoją ofertę bez możliwości zagrania bonusu od depozytu. Gracze mogą liczyć tylko na darmowy zakład. Jakie są warunki tych ofert?

Zakład bez ryzyka – Fortuna

Najwyższą możliwość na rynku w kategorii zakładów bez ryzyka oferuje swoim graczom Fortuna. Czeski operator ustawił poprzeczkę na poziomie 100 PLN. W tym przypadku otrzymujemy od bukmachera bonus, który należy wykorzystać w terminie 7 dni od przypisania do konta. Nie podlega on możliwości wypłacenia oraz wymianie na gotówkę. Skorzystanie z tej promocji jest możliwe tylko jeden raz.

Darmowy zakład – PZBuk

Polskie Zakłady Bukmacherskie dopiero rozpoczęły swoją przygodę z branżą w końcówce 2018 roku. Firma promuje swoją ofertę bonusów za pośrednictwem promocji z zakładem bez ryzyka. Cashback u tego operatora można zagrać do kwoty 50 PLN. Żeby z niego skorzystać konieczne będzie zagranie kuponu za 50 PLN z minimalnym kursem 1.80. Po ponownym zalogowaniu na konto gracze mogą odebrać darmowy zakład.